Rocznik 2007 - JESTEŚMY WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !

W piątek 9 kwietnia wzięliśmy udział w finale wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku, które w tym roku rozgrywane były w Miętnem. Turniej „Z podwórka na stadion” to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a od 2007 roku sponsorem głównym Turnieju jest firma Tymbark.

W turnieju występowaliśmy jako reprezentacja szkoły 321, natomiast wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Igora Stodulskiego (Olimpia Warszawa), są na co dzień zawodnikami BKS-u.

W fazie grupowej pewnie zajęliśmy 1 miejsce, wygrywając wszystkie mecze. Zwycięstwo w grupie dało nam awans do fazy play-off. Do dalszego etapu przechodziło 8 najlepszych drużyn, które w wyniki losowania utworzyły pary ćwierćfinałowe. Niestety szczęście nam nie sprzyjało, ponieważ wylosowaliśmy UKS Varsovie, która była pewnym kandydatem do zwycięstwa w całym turnieju. Przypomnijmy, że nasz klub partnerski w swoim składzie miał kilku zawodników z reprezentacji Mazowsza. Zwycięzca pojedynku zapewniał sobie awans do półfinału, natomiast przegrany kończył na tym etapie swoją przygodę z turniejem. Przebieg meczu miał niesamowitą dramaturgie. Po bramce Maksa Walczyka wychodzimy na prowadzenie. Następnie podwyższamy na 2:0. W ostatniej akcji pierwszej połowy, niestety tracimy bramkę na 2:1. Na drugą połowę wyszliśmy maksymalnie skoncentrowani i skupieni, wierząc że jest szansa na ostateczne zwycięstwo. Po kilku minutach drugiej połowy podwyższamy wynik na 3:1! Historia się powtarza i w końcówce meczu tracimy bramkę z rzutu wolnego na 3:2. Do końca zostały 2 min. Nasi zawodnicy grając z ogromnym poświęceniem wytrzymali do końca meczu i ostatecznie wygrywamy całe spotkanie. Ogromna radość i niedowierzanie. Byliśmy już w półfinale! W meczu o finał pewnie wygrywamy 3:0 z drużyną SPS 1 Białobrzegi. Niestety w każdym turnieju jest tak, że zespół musi rozegrać jeden mecz słabszy. Nasz przyszedł w najmniej odpowiednim momencie. Finał kompletnie nam nie wyszedł. Chłopcy „grali i płakali” będąc już całkowicie bezradnym. W finale wyszły trudy całego turnieju i zmęczenie. Mimo wszystko gratulacje również dla zespołu UKS Irzyk, który w finale okazał się tego dnia lepszy. Przegrywamy finał, ale ostatecznie osiągamy ogromny sukces jakim jest wicemistrzostwo województwa mazowieckiego w kategorii wiekowej U-10.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za przejście przez dwie fazy eliminacji, za udział w finale wojewódzkim i wielkie emocje podczas całego turnieju. Zawodnicy pokazali bardzo duże umiejętności zarówno techniczne jak i taktyczne. Ogromna praca, która została wykonana przez tą grupę zawodników, przyniosła efekty. Kierunek oraz system szkolenia, który objęliśmy potwierdził, że idziemy w dobry kierunku. Podziękowania również dla rodziców, którzy na finały osobiście przyjechali by dopingować zespół.

Warto również odnotować, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju finałowego, został nasz zawodnik Maciek Urbański!

Skład: Kuba Pietrzyk – Krzyś Trojanowski, Kacper Mandziuk, Marcin Rychlicki, Karol Safjański, Maciek Uryniuk, Maks Walczyk, Maciek Urbański, Igor Stodulski, Franek Serocki